میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتور

میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتور ها چقدر است؟⚡

میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتور ها

در این مقاله قصد آشنایی شما عزیزان با دیزل ژنراتور و میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتور را داریم. میزان‌مصرف سوخت دستگاه‌های‌صنعتی مانند تراکتورها، ماشین آلات صنعتی، دیزل ژنراتور ها، تراکتور و غیره برای خریدارن این دستگاه‌ها حائزاهمیت بوده‌است.

مقدار مصرف سوخت در دیزل ژنراتور

میزان‌مصرف سوخت در دیزل ژنراتورها از لحاظ اقتصادی برای دولت و کاربران آن‌ها در جهت کاهش آلاینده‌ها مهم به‌شمار می‌رود. اگر موتور دیزلی ای با میزان مصرف سوخت پایین‌تر ولی قدرت بالاتر تولید شود از همه نظر مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود. در موتورهای پیشرفته جدید کنونی با مورد استفاده قرار دادن سیستم های جدید سوخت رسانی با فشار بالا پاشیدن ، مورد اصلاح قرار دادن احتراق آن، بررسی کنترل کننده های الکترونیکی و همچنین اصلاح ساختمان داخلی موتور دیزل به میزان زیادی مصرف را سوخت کاهش می دهد. مصرف‌ساعتی سوخت در دیزل ژنراتورها میزان‌سوختی است که در یک‌ساعت به احتراق رسیده، نیرو و گشتاور موردنیاز را تولید می‌کند.

واحد مصرف سوخت در دیزل ژنراتور

واحد مصرف سوخت در این موتور ها بر حسب لیتر بر هر اسب بخار در ساعت (L/hp*h) و یا گرم بر کیلووات قدرت در ساعت (g/kwh) است. دور موتور دیزلی از 1000 rpm (دور در دقیقه ) که بیشتر می شود مصرف سوخت به تدریج کمتر می شود. کمترین میزان مصرف سوخت در دورهایrpm 1500 تاrpm 1800 است که بیشترین گشتاور موتور دیزل و توان موتور نیز در این دورها قرار دارد.

با افزایش بیش از حد دور موتور دیزلی میزان مصرف سوخت افزایش پیدا کرده در نتیجه توان و گشتاور کاهش پیدا می کند.
میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتورها معمولا بستگی به پارامترهایی چون اندازه بار آن و اندازه دیزل ژنراتور دارد. که به طور متوسط بین 190 گرم تا 220 گرم گازوئیل در هر ساعت به ازای هر یک کیلووات مصرفی است. موتور های دیزل مزایایی چون کم سوز بودن و عدم نیاز به سیستم احتراق جرقه زنی را دارد.

حال می خواهیم میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتورها ، بر حسب اندازه ی دیزل و باری که متحمل می شوند را در چند نمونه تقریبی در جدول زیر بررسی کنیم.
اندازه دیزل KW و بارکامل gal/hr

  • 20 و 6/1
  • 30 و 9/2
  •  40 و 0/4
  • 60 و 8/4
  •  75 و 1/6
  •  100 و 4/7
  •  125 و 1/9
  •  135 و 8/9
  •  150 و 9/10

کاهش مصرف سوخت در دیزل ژنراتور

یکی از موارد مهمی که به کاهش مصرف سوخت در دیزل ژنراتور کمک می کند و نقش مهمی هم در کاهش مصرف سوخت دارد. نگهداری درست و مطابق اصول استاندارد کاربر از دستگاه است.

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

 

جدول مصرف سوخت دیزل ژنراتور, جدول میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور, ديزل ژنراتور, دیزل ژنراتور, دیزل ژنراتور دائم کار, دیزل ژنراتور دست دوم, دیزل ژنراتور فروش, دیزل ژنراتور قیمت, فرمول مصرف سوخت دیزل ژنراتور, محاسبه مصرف سوخت دیزل ژنراتور, مصرف سوخت ديزل ژنراتور, مصرف سوخت دیزل ژنراتور, مصرف سوخت دیزل ژنراتور ها, مصرف سوخت دیزل ژنراتور ولوو, میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتور, میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور, نحوه محاسبه مصرف سوخت دیزل ژنراتور
نوشتهٔ پیشین
انواع موتور دیزل ژنراتور بیصدا یا کم صدا ⚡
نوشتهٔ بعدی
دیزل ژنراتور کامینز و خصوصیات و کارکرد آن⚡

پست های مرتبط