طراحی تابلو کنترل و سنکرون

شرکت تامین تجهیز مولد همچنین در طراحی و ساخت انواع تابلو كنترل سنكرون  مورد استفاده در بيمارستان ها و مراكز تجاري و صنعتي و همچنين تابلو های نیمه اتوماتیک جهت استفاده کارگاهی و روشن و خاموش کردن دستی دیزل ژنراتور ، طراحی و ساخت انواع تابلو کنترل های تمام اتوماتیک و یا CHANGE OVER جهت استفاده در شرایط اضطراری به صورت عملکرد اتوماتیک و روشن کردن دستگاه حداکثر ۱۰ ثانیه پس از قطع برق شهر و ورود برق دیزل به برق شبکه و همچنین خاموش کردن دستگاه پس از وصل برق شهر فعالیت دارد.

تابلو ها از لحاظ نوع کارکرد به سه بخش ذیل تقسیم بندی می شوند:

  • تابلو دستی  یا  manual
  • تابلو اتوماتیک
  • تابلو سنکرون یا پارالل

تابلو کنترل دستی دیزل ژنراتور (MANUAL):

دیزل ژنراتورها برای فرمان و حفاظت دستگاه نیاز به تابلو کنترل دارند. وظیفه این تابلو نشان دادن خطا ها مختلف در دیزل ژنراتور بر روی صفحه نمایش برد کنترلی می باشد. در تابلو دستی دیزل ژنراتور در صورت نیاز به برق دیزل ژنراتور اوپراتور باید کلید قدرت تابلو دستی را در حالت ON  قرار دهد. بر روی تمامی پکیج های دیزل ژنراتور تابلو کنترل دستی وجود دارد لذا در مواقعی که از دیزل ژنراتور به صورت دایم کار باشد این تابلو را استفاده می کنیم.

تابلو کنترل دستی دیزل ژنراتور را با نام های دیگری همچون:

تابلو اصلی دیزل ژنراتور- تابلو کنترل ژنراتور – تابلو توزیع دیزل ژنراتور – تابلو فرمان دیزل ژنراتور یاد می کنند.

تابلو کنترل اتوماتیک دیزل ژنراتور :چنج اور یا ATS

در کاربرد هایی که دیزل ژنراتور نقش اضطراری را در تامین برق ایفا می نماید از تابلو کنترل اتوماتیک دیزل ژنراتور یا تابلو کنترل چنج آور دیزل ژنراتور ،  تابلو اتوماتیک  یا تابلو ATS دیزل ژنراتور استفاده می شود. بدین صورت که با قطع برق شبکه (قطع برق شهر) دیزل ژنراتور به وسیله تابلو اتوماتیک دیزل ژنراتور جایگزین برق شهر شده و در صورت وصل برق شهر ، دیزل ژنراتور به وسیله تابلو کنترل اتوماتیک خارج می شود.

در صورت استفاده از تابلو اتوماتیک دیزل ژنراتور مجهز به کنترل دیجیتال امکان پروگرام کردن و دادن برنامه روزانه ، ماهانه امکان پذیر می باشد. همچنین برد کنترلی استفاده در تابلو اتوماتیک دیزل ژنراتور قابلیت نمایش پارامترهای ذیل را دارا می باشد

  • دمای آب
  • فشار روغن
  • ولتاژ
  • جریان
  • ساعت کارکرد دیزل زنراتور
  • ولتاژ باطری دیزل ژنراتور

کنترل و حفاظت از دیزل ژنراتور در مقابل تغییرات پارامترهای ولتاژ ، جریان و فرکانس و ثبت خطاهای بوجود آمده و امکان ذخیره سازی اطلاعات دیزل ژنراتور تا ۲ماه در مدلهای پیشرفته تر برد کنترلر تابلو اتوماتیک دیزل زنراتور امکان مطلع نمودن کارفرما از طریق بسترهای SMS و روشن خاموش کردن دیزل زنراتور از راه دور امکان پذیر می باشد.

تابلو کنترل اتوماتیک دیزل ژنراتور را با نام های دیگری همچون

تابلو چنج اور دیزل ژنراتور (CHANGE OVER) – تابلو امرجنسی دیزل ژنراتور– تابلو اضطراری دیزل ژنراتور یاد می شود.

تابلو سنکرون دیزل ژنراتور (تابلو پارلل دیزل ژنراتور )

در مواردی که خرید یک دستگاه دیزل ژنراتور توان بالا مقرون به صرفه نباشد و یا تعدادی دیزل ژنراتور از قبل موجود بوده و نیاز به توان بالاتر و مجموع آن را داشته باشیم و یا در مواقعی که میخواهیم در زمان قطع برق شبکه و وارد شدن دیزل ژنراتور در مدار ، هیچ گونه قطعی برقی صورت نگیرد از تابلو سنکرون دیزل ژنراتور استفاده می شود.

از تابلو كنترل سنكرون دیزل ژنراتور با نام تابلو پارالل دیزل ژنراتور نیز یاد می شود.