انواع موتور برق دیزلی ژنراتور بی صدا یا کم صدا

انواع موتور دیزل ژنراتور بیصدا یا کم صدا ⚡

برای رسیدن به انواع موتور  دیزل  ژنراتور بیصدا یا کم صدا  باید با مفهوم کانوپی (Canopy)آشنا شویم. درواقع کانوپی نوعی محفظه می باشد که از انتشار صداهای ناشی از کارکرد موتور برق در زمانی که روشن است جلوگیری می کند. به این اتاق اصطلاحا محفظه سایلنت یا سایلنسر که  به معنای خاموش کننده یا پایین آورنده صدا گفته می شود. این نوع محفظه ها برای موتور های برق با توان پایین در مکان های غیرعمومی چندان اهمیت ندارد. بنابراین موضوع صدای تولید شده زمانی مورد توجه قرار می گیرد که توان این موتور ها بالا باشد و در مکان های عمومی و ساختمان ها مانند بیمارستان ها که عدم داشتن آلودگی صوتی حائز اهمیت می باشد به یک نکته مهم تبدیل می شود. لذا وجود کانوپی برای این موتور های برق بسیار اهمیت پیدا می کند که به دلیل شرح فوق انواع موتور برق دیزلی ژنراتور بی صدا یا کم صدا نمود مشتری مخصوص به خود را می یابد.

انواع موتور برق 

دیزل ژنراتور

موتور برق همان مولد الکتریکی است که با سوختن بنزین، گازوییل، گاز و با کمک مکانیزم های داخلی خود انرژی مکانیکی که از سوختن حاصل می شود را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. موتور برق های بسیاری در توان های مختلف تولید گردیده است. تمام موتور برق های موجود دارای یک شاسی هستند که این شاسی به دو دسته مهم تقسیم می شوند:

1-کانوپی دار   2- بدون کانوپی (بدون محفظه)

انواع موتور دیزل ژنراتور بیصدا یا کم صدا

انواع موتور برق دیزل ژنراتور بیصدا یا کم صدا می تواند بنابر هزینه تولید برای شرکت ها و کاردیزل ژنراتور ها متفاوت باشد. شرکت های مختلفی بنابر تکنولوژی های موجود اقدام به تولید کانوپی (در اصل به معنی سایبان می باشد) یا محفظه silencer  برای انواع موتور برق دیزل ژنراتور بی صدا یا کم صدا نموده اند.

 موتور برق دیزلی ژنراتور کم صدا و بی صدا کامینز

موتور برق دیزل ژنراتور کامینز (Cummins) یک مدل ژنراتور بی صدا جهت کار در مکان های تجاری بسیار مناسب می باشد. علاوه بر این دارای لرزش بسیار کمی هم هست. این مدل از انواع موتور برق دیزل ژنراتور بی صدا یا کم صدا می باشد که با فناوری های جدیدی طراحی شده و حداکثر صوت این دستگاه تا 15 دسی بل آلودگی صوتی کم تر از نوع مشابه بنزینی خود ایجاد می کند. که باعث ایجاد انقلابی در دیزل ژنراتور بیصدا یا کم صدا گردیده است. همه ی قسمت های این موتور برق در کانوپی محصور می باشد، از جمله سیستم های خنک کننده، صدا خفه کن و ورودی. برای کاربردهای حساس به سر و صدا ، از سری دیزل های کامینز استاندارد استفاده کنید.

 موتور برق دیزلی بی صدا یا کم صدا یاماها

موتور برق دیزلی یاماها را هم بنابر توضیحاتی که تولید کننده این برند مطرح در مورد خصوصیات آن بیان نموده می توان از انواع موتور برق دیزل بیصدا یا کم صدا به حساب آورد. تولید کننده این برند اذعان دارد این دستگاه در حدود 52 دسی بل آلودگی صوتی تولید می کند که آلودگی صوتی در یک کتاب دیزل ژنراتور حداکثر در حدود 50 دسی بل می باشد.

موتور برق دیزلی بی صدا یا کم صدا یاماها

ادامه مطلب
تعریف برق اضطراری
فهرست