کانوپی سایلنت چیست؟ کانوپی دیزل ژنراتور

کانوپی سایلنت چیست؟

کانوپی سایلنت چیست؟

در واقع دیزل ژنراتور سایلنت یا کانوپی دیزل ژنراتور (canopy diesel generator) موجب کاهش صدای زیاد دیزل ژنراتور هنگام کار و محافظت از دیزل ژنراتور در مقابل عوامل خارجی را دارد. همان طور که در مقاله سازوکار صداگیری ژنراتور دیزلی و گاز سوز، توضیح داده شده است، یکی از روش های کاهش صدای موتور ژنراتور، استفاده از کانوپی سایلنت می باشد البته انتخاب و خرید کانوپی سایلنت مناسب نیز، نیاز به توجه به پارامتر هایی می باشد که در وب سایت تامین تجهیز مولد، به تفصیل توضیح داده خواهند شد.

عایق به کار رفته شده در بدنه کانوپی دیزل ژنراتور

عایق به کار رفته در کانوپی سایلنت براساس ضخامت عایق ,شکل عایق (شانه تخم مرغی ,مثلثی ,ساده و….) ,جنس عایق از بابت نسوز بودن یا نبودن دارای کیفیت گوناگون می باشد که همین امر نیز در قیمت انواع کانوپی سایلنت موثر می باشد .

طراحی و نحوه ساخت کانوپی سایلنت

در بحث ساخت و طراحی کانوپی سایلنت مساله مهم این است که هوای مورد نیاز موتور به راحتی بتواند وارد و از کانوپی خارج شود ولی تا حد امکان هم تمام درز های کانوپی پوشیده شود تا صدا فرصت خروج از کانوپی را نداشته باشد ,که البته برای جلوگیری از خروج مستقیم صدا از ورودی و خروجی هوا می بایست در این مجرا ها را به صورت شیار دار ساخت که نحوه طراحی این بخش در میزان صدای خروجی موثر خواهد بود .

ضخامت ورق مورد استفاده در بدنه کانوپی سایلنت

برای ساخت یک اتاقک صداگیر میتوان از ضخامت ورق های گوناگون استفاده کرد ولی نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هر چه ضخامت ورق مورد استفاده نازک تر باشد ارتعاش میتواند بیشتر به دیوار های اتاقک منتقل شود و این خود باعث ایجاد نویز اضافه خواهد شد .

درزگیری مناسب

کانوپی سایلنت مجموعه ای چند تکه است که توسط پیچ مهره به یکدیگر متصل شده است. در نتیجه نحوه مونتاژ و آب بندی کردن بخش های مختلف بسیار مهم است. بالاخص در هنگام بسته شدن درب ها نباید هیچ درزی وجود داشته باشد. به همین خاطر از درز گیرهای لاستیکی بین قطعات متحرک مثل درب‌ها استفاده می شود که بتوانند به خوبی عمل درزگیری را انجام دهند .

سایلنسر اگزوز مناسب

در اتاقک‌های سایلنت یا به اصطلاح کانوپی سایلنت در بخش انتهایی سایلنسر اگزوزی تعبیه میشود که وظیفه کاهش صدای خروجی از اگزوز را به عهده دارد و تاثیر به سزایی در بحث صداگیری ژنراتور خواهد داشت. ابعاد این سایلنسر, ضخامت ورق, رجنس و ضخامت پشمه سنگ ,نوع طراحی این سایلنسر در عملکرد آن تاثیر زیادی خواهد داشت .

نوع رنگ کانوپی سایلنت

رنگ کانوپی سایلنت می‌تواند انواع و کیفیت‌های مختلفی داشته باشد که مسلما در قیمت نیز تاثیر گذار خواهد بود. یکی از رنگ‌های با کیفیت در این زمینه رنگ پودر الکترواستاتیک کوره‌ای می‌باشد .

نوع و جنس  قفل های مورد استفاده بر روی درب ها
متعلقات جانبی مورد استفاده بر روی کانوپی

بر روی کانوپی سایلنت متعلقاتی همچون قلاب حمل با جرثفیل ,دکمه امرجنسی ,مکان تابلو کنترل ,شیشه کنترل داخل اتاقک میتواند به سهولت استفاده از اتاقک های سایلنت کمک کند.

استفاده از لرزه گیر مناسب

به دلیل ارتعاشی که موتور حین کار وجود دارد، ممکن‌است این لرزش به بدنه و سپس به زمین منتقل شود. در نتیجه استفاده از لرزه‌گیر مناسب برای از بین بردن ارتعاشات در این نوع اتاقک‌ها ضروری است .

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

 

کانوپی دیزل ژنراتور, کانوپی دیزل ژنراتور چیست, کانوپی سایلنت
نوشتهٔ پیشین
سازوکار صداگیری ژنراتور دیزلی و گاز سوز
نوشتهٔ بعدی
سایلنسر اگزوز در ژنراتور چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.