سایلنسر اگزوز در ژنراتور چیست؟

سایلنسر اگزوز در ژنراتور چیست؟

معرفی کامل سایلنسر اگزوز

برای کاهش صدای دیزل ژنراتور و یا ژنراتور گاز سوز از سایلنسر اگزوز یا  اگزوز دیزل ژنراتور استفاده می شود. ولی در انتخاب و خرید سایلنسر باید نکاتی مد نظر قرار گیرد. در ابتدا گفتن این موضوع خالی از لطف نیست که سه نوع طراحی برای یک سایلنسر اگزوز وجود دارد.

انواع طراحی سایلنسر اگزوز

منبع اگزوز ساده چیست؟

منبع اگزوز ساده که یک منبع تو خالی می باشد صرفا ضربات اگزوز را گرفته است. این منبع تاحدودی صدای کوبش را از خروجی اگزوز حذف خواهد کرد. در این نوع اگزوز اثری از طراحی خاص و عایق نیست و صرفا به دلیل حالت مخزنی که دارد صدای کوبش موتور را حذف میکند .

سایلنسر  اگزوز سه مخزنه

سایلنسر  اگزوز سه مخزنه دارای یک مخزن اصلی می باشد که در دل خود دارای دو مخزن دیگر می باشد. سایلنسر  اگزوز سه مخزنه با طراحی مخصوص خود باعث می شود برخود جریان خروجی اگزوز می شود. این برخورد ها خود شکست فرکانسی ایجاد خواهد کرد و تاثیر قابل توجهی در صدای خروجی اگزوز دارند .

سوپر سایلنسر

سوپر سایلنسر , این نوع از اگزوز از ترکییبی از اگزوز سه مخزنه و عایق صداگیر در جداره داخلی اگزوز می باشد در این نوع از اگزوز ها علاوه از کاهش صدا از طریق برخورد جریانات هوایی از خروج صدا از طریق ارتعاش بدنه اگزوز هم جلوگیری می‌کنند . البته عایقی که در جداره این نوع از اگزوزه ها استفاده می شود علاوه بر بحث صدا ,دمای جداره بیرونی اگزوز را هم به شدت کاهش می دهد که تاثیر مهمی در کاهش دمای محیط خواهد داشت و البته که از انتقال حرارت اگزوز به تجهیزات جانبی موتور نیز جلوگیری خواهد کرد .

سوالاتی  که در خرید یک سایلنسر اگزوز می بایست باید به آن پاسخ داده شود:

  1.   اگزوز در چه مکانی قرار است نصب شود ؟مکان نصب اگزوز در انتخاب نوع اگزوز و میزان کاهش صدا موثر خواهد بود .مکان شما مسکونی ,ادارای یا صنعتی است ؟
  2. دیزل ژنراتور یا ژنراتور گاز سوز شما در محیط سر پوشیده قرار گرفته یا در محیط باز ؟در صورتی که موتور ژنراتور شما در محیط باز می باشد حتما  یک اگزوز با درپوش باران گیر از تولید کننده بخواهید تا از ورود آب به اگزوز جلوگیری کند .
  3.  اگزوز را عمودی یا افقی نصب خواهید کرد ؟این شرکت در صورت  درخواست  می توانند اگزوز رو به صورت ورودی مستقیم یا نود درجه بسازند در نتیجه برای سهولت کار مشخص کردن نحوه نصب  در تعیین ورودی اگزوز موثر خواهد بود .
  4. قطر دهنده خروجی اگزوز شما چند اینچ است ؟برای اینکه متخصصین این شرکت بتوانند اگزوز را بر اساس نیاز موتور شما طراحی کنند که هم سایلنت کردن را به خوبی انجام دهد هم فشار برگشتی یا به اصطلاح بک پرشر روی موتور نباشد مساله مهمی است .
  5. نحوه اتصال سایلنسر به خروجی موتور چگونه باشد ؟شما میتوانید نحوه اتصال سایلنسر به اگزوز خود را به صورت بست ,جوشی و فلنچ از ما بخواهید .

معیار های تعیین کیفیت سایلنسر اگزوز در ژنراتور

  1. طراحی شبکه های داخلی سایلنسر
  2. نوع عایق مورد استفاده در جدار داخلی
  3. حجم و مقدار عایق مورد استفاده در جدار داخلی سایلنسر اگزوز
  4. نحوه ساخت سایلنسر
  5. قطر یا ضخامت ورق مورد استفاده در بدنه اگزوز
تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

اگزوز دیزل ژنراتور, خرید اگزوز دیزل ژنراتور, خفه کن اگزوز, سایلنسر اگزوز, سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور, صداگیر اگزوز
نوشتهٔ پیشین
کانوپی سایلنت چیست؟
نوشتهٔ بعدی
کوپله دیزل ژنراتور چیست؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.