کانوپی سایلنت و سوپر سایلنت

اتاقک بارانی و ضد صدا دیزل ژنراتور ⚡

نکات مهم در خرید اتاقک بارانی و ضد صدا

اتاقک بارانی و ضد صدا یکی از روش های کاهش صدای موتور ژنراتور diesel generator می باشد. البته انتخاب و خرید کانوپی سایلنت مناسب نیاز به توجه به پارامترهایی می‌باشد که به تفصیل توضیح داده خواهند شد.

عایق به کار رفته شده در بدنه کانوپی سایلنت

عایق مورد استفاده در کانوپی براساس ضخامت عایق, شکل عایق (شانه تخم مرغی ,مثلثی ,ساده و….), جنس عایق از بابت نسوز بودن یا نبودن دارای کیفیت گوناگون می باشد. همین امر نیز در قیمت انواع کانوپی سایلنت موثر می باشد.

ضخامت ورق مورد استفاده در بدنه کانوپی

همانطور که میدانیم برای ساخت یک اتاقک صداگیر میتوان از ضخامت ورق های گوناگون استفاده کرد. ولی نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هر چه ضخامت ورق مورد استفاده نازک تر باشد ارتعاش میتواند بیشتر به دیوار های اتاقک منتقل شود و این خود باعث ایجاد نویز اضافه خواهد شد.

طراحی و نحوه ساخت کانوپی

در بحث ساخت و اتاقک بارانی و ضد صدا مساله مهم این است که هوای مورد نیاز موتور به راحتی بتواند وارد و از کانوپی خارج شود ولی تا حد امکان هم تمام درز های کانوپی پوشیده شود تا صدا فرصت خروج از کانوپی را نداشته باشد.

البته برای جلوگیری از خروج مستقیم صدا از ورودی و خروجی هوا می بایست در این مجرا ها را به صورت شیار دار ساخت که نحوه طراحی این بخش در میزان صدای خروجی موثر خواهد بود.

درزگیری مناسب

کانوپی ( اتاقک بارانی و ضد صدا ) مجموعه ای چند تکه است که توسط پیچ مهره به یکدیگر متصل شده است در نتیجه نحوه مونتاژ و آب بندی کردن بخش های مختلف بسیار مهم است بالاخص در هنگام بسته شدن درب ها نباید هیچ درزی وجود داشته باشد به همین خاطر از درز گیر های لاستیکی بین قطعات متحرک مثل درب ها استفاده می شود که بتوانند به خوبی عمل درزگیری را انجام دهند.

سایلنسر اگزوز مناسب

در اتاقک های سایلنت یا به اصطلاح کانوپی سایلنت در بخش انتهایی سایلنسر اگزوزی تعبیه میشود که وظیفه کاهش صدای خروجی از اگزوز را به عهده دارد و تاثیر به سزایی در بحث صداگیری ژنراتور خواهد داشت ابعاد این سایلنسر، ضخامت ورق، جنس و ضخامت پشمه سنگ، نوع طراحی این سایلنسر در عملکرد آن تاثیر زیادی خواهد داشت .

نوع رنگ

رنگ کانوپی سایلنت میتواند انواع و کیفیت های مختلفی داشته باشد که مسلما در قیمت نیز تاثیر گذار خواهد بود یکی از رنگ های با کیفیت در این زمینه رنگ پودر الکترواستاتیک کوره ای می باشد.

نوع و جنس  قفل های مورد استفاده بر روی درب ها متعلقات جانبی مورد استفاده بر روی کانوپی بر روی کانوپی سایلنت متعلقاتی همچون قلاب حمل با جرثفیل، دکمه امرجنسی، مکان تابلو کنترل، شیشه کنترل داخل اتاقک میتواند به سهولت استفاده از اتاقک های سایلنت کمک کند.

استفاده از لرزه گیر مناسب به دلیل ارتعاشی که موتور حین کار دارد ممکن است این لرزش به بدنه و سپس به زمین منتقل شود در نتیجه استفاده از لرزه گیر مناسب به جهت از بین بردن ارتعاشات در این نوع اتاقک ها ضروری می باشد.

با ساخت اتاقک بارانی و ضد صدا

دیزل ژنراتور

چه مزایا و کاربردهایی به دیزل ژنراتور اضافه خواهند شد :

کاهش چشمگیر صدا دیزل ژنراتور تا میزان 75 دسی بل (dB).
که کارشناسان سلامت و همچنین متخصصان علوم مهندسی چند محدوده صوتی معرفی نموده اند که وسایل صنعتی از نظر تولید صوت دراین محدوده ها قرارمی گیرند:

  1. محدوده ایمن : دراین ناحیه صداازحد مجاز ایمنی 70 دسی بل کمتراست.
  2. محدوده بهداشتی : ناحیه صدا  در این محدوده فی مابین 70  الی 80 دسی بل می باشد.
  3. محدوده هشدار : ناحیه صدا دراین محدوده فی مابین 85 الی 90 دسی  بل می باشد.
  4. محدوده خطر : ناحیه صدا دراین محدوده بیش از 90 دسی بل می باشد و این محدوده مخاطره آمیز می باشد.

حفاظت فیزیکی دیزل ژنراتور در برابر گرد، غبار، باران و برف.

خنک شدن و خنک ماندن دیزل ژنراتور مخصوصاً در مناطق گرمسیری و مرطوب.

محافظت دیزل ژنراتور در برابر فرسودگی طبیعی و افزایش عمر مفید ماشین آلات.

گیره های فولادی و مهندسی شده برای جابجایی و حرکت دادن تجهیزات و حمل و نقل آن.

رنگ الکترواستاتیک (رنگ مقاوم با آلودگی کمتر) و ضد خش برای پوشش کانوپی دیزل ژنراتور و شاسی.

لرزش کمتر دیزل ژنراتور در هنگام کار و روشن بودن تجهیزات.

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.