تامین تجهیز مولد

موارد کاربرد دیزل ژنراتور ⚡ کدام است؟

موارد کاربرد دیزل ژنراتور ⚡

قبل از این که بخواهیم به کاربرد دیزل ژنراتور اشاره کنیم بهتر است ابتدا مختصری با دیزل ژنراتور آشنا شویم. دیزل ژنراتور که به آن مولد دیزل یا Diesel Generator نیز می گویند از اجزای مختلفی  تشکیل شده است که عبارتند از :

  • ژنراتور
  • موتور دیزل
  • شاسی
  • اطاقک پوشاننده 
  • سیستم استارت اتومات
  • مولد گرما
  •  و دیگر متعلقات فرعی و … 

مجموعه این قطعات می تواند به منظور تولیدی برق از سوخت دیزل یا گازوئیل به مورد استفاده قرار گیرد. کاربرد دیزل ژنراتور بسیار گسترده است. در دنیای امروز ، که در نتیجه افزایش تقاضا و کاهش عرضه ، قیمت سوخت در حال افزایش است ، شما برای تأمین نیاز خود باید یک سوخت مقرون به صرفه انتخاب را انتخاب کنید. به لطف اختراع رودلف دیزل ، دیزل ژنراتور در این زمینه بسیار کارآمد و مقرون به صرفه است.

بررسی انواع و کاربرد دیزل ژنراتور

در مورد انواع دیزل ژنراتور نیز باید بگوییم که دو گروه از آن ها موجود هستند . دیزل ژنراتور دو و چهار زمانه . در این بین دیزل ژنراتور چهار زمانه دارای قدرت بسیار بیشتری از نوع دو زمانه است بنابراین کاربرد دیزل ژنراتور 4 زمانه اغلب بیشتر از نوع دو زمانه آن است.
موتورهای دیزلی یا دیزل ژنراتور ها معمولاً به عنوان موتورهای مکانیکی ، مولد نیرو و درایوهای متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرند. آنها کاربرد گسترده ای در لوکوموتیوها ، تجهیزات ساختمانی ، اتومبیل ها و کاربردهای بیشمار صنعتی دارند. قلمرو آنها تقریباً به همه صنایع گسترش می یابد و اگر بخواهیم کمی بیشتر دقت کنیم می توانیم روزانه آن را در وسایل مختلفی که دیزل ژنراتور در آن ها به کار می رود ببینیم.

موارد کاربرد دیزل ژنراتور به تفکیک کدام اند؟

کاربرد دیزل ژنراتورها همان طور که در ابتدای متن گفتیم بسیار گسترده است. هرجایی که تامین برق به عنوان مسئله جدی و حساس مطرح است دیزل ژنراتور می تواند چاره کار باشد. از کارخانجات بسیار بزرگ گرفته تا نیروگاه ها و کارگاه های کوچک می توان دیزل ژنراتور را دید. اگر بخواهیم کاربرد دیزل ژنراتور را به صورت تفکیک شده خدمت شما بیان کنیم می توان به موارد زیر اشاره نمود.

1- کاربرد در بیمارستان‌ها

استفاده از دیزل ژنراتور ها به عنوان پشتیبانی مناسب و مطمئن برای مراکز درمانی و بهداشتی و همچنین بیمارستان ها بسیار رایج است. همان طور که می‌دانید قطعی برق در این مراکز می تواند باعث از دست دادن جان بیماران شود. بنابراین وجود دیزل ژنراتور‌ها در این بیمارستان ها جزو وسایل لازم و ضروری به حساب می آید که می‌تواند در صورت قطع شدن برق شهری، برق مورد نیاز بیمارستان و بخش های حساس و حیاتی را تامین کند.

2- کاربرد دیزل ژنراتور در صنعت هواپیمایی

از موارد کاربرد دیزل ژنراتور می توان به کاربرد آن در صنایع هوایی اشاره کرد. در هواپیماها این موتور دیزلی می تواند نیروی محرکه مورد نیاز برای پریدن هواپیما را تامین کند.

3- کاربرد دیزل ژنراتور در صنعت کشتیرانی

جالب است بدانید که سرعت و قدرت موتور های دیزلی بر روی آب قابل قیاس با هیچ چیز نیست. در صنعت کشتیرانی و در کشتی های اقیانوس پیما می توان موتورهای دیزلی بسیار بزرگ که قادر هستند تا 90000 کیلو وات برق تولید کنند را مشاهده نمایید. این موتورهای بسیار بزرگ ارتفاعی بالغ بر 15 متر داشته و در دقیقه 60 تا 100 دور می چرخند.

4- کاربرد در ساخت و ساز

استفاده دیزل ژنراتورها در صنعت ساخت و ساز ضروری است. پروژه‌های ساختمانی اغلب به دلیل قطع برق یا کمبود منبع تغذیه در برخی از سایت های ساختمانی متوقف می‌شوند. قطع مداوم برق می‌تواند منجر به تاخیر در‌زمان اتمام‌پروژه و همچنین هزینه‌های زیاد به‌دلیل عقب افتادن از برنامه‌زمانی تحویل‌پروژه شود.

ژنراتورها برای تأمین‌روشنایی ساخت‌و‌سازهای موردنیاز ، دستگاه‌های تهویه‌مطبوع برقی ، سیستم‌های ارتباطی و تجهیزات‌ساختمانی مانند تامین‌روشنایی جرثقیل‌ها را فراهم می‌کنند. همچنین می توان ژنراتورهای قابل حمل را در عرض چند دقیقه یا چند ساعت از یک سایت پروژه به سایت دیگر منتقل کرد. از دیگر موارد کاربرد دیزل ژنراتور ها می توان به کاربرد در فناوری اطلاعات و در صنایع و معادن اشاره نمود.

موارد کاربرد دیزل ژنراتور به تفکیک کدام اند؟

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

 

کاربرد دیزل ژنراتور, کاربرد دیزل ژنراتور چیست, کاربرد دیزل ژنراتورها, کاربرد های دیزل ژنراتور
نوشتهٔ پیشین
دیزل ژنراتور چیست ⚡ و دلیل استفاده از دیزل ژنراتور چیست؟
نوشتهٔ بعدی
اتاقک بارانی و ضد صدا دیزل ژنراتور ⚡

پست های مرتبط