راهنمای خرید دیزل ژنراتور کار کرده

راهنمای خرید دیزل ژنراتور کار کرده

راهنمای خرید دیزل ژنراتور کار کرده

در راهنمای خرید دیزل ژنراتور کار کرده یا دیزل ژنراتور دست دوم به شما نکاتی جامع پیرامون خرید دیزل ژنراتور کارکرده یا دست دوم را ارائه خواهیم داد. همان‌طور که می‌دانید اغلب کارخانه‌ها ، ژنراتور‌های دست‌دوم را خریداری می‌نمایند. زیرا این کار مقرون به صرفه‌ترین راه برای خرید وسایل صنعتی باکیفیت و یا ابزار سنگین است. اما عوامل و ملاحظاتی نیز وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر‌گرفت که موضوع اصلی این مقاله نیز می‌باشند.

نکاتی که باید در هنگام خرید یک دیزل ژنراتور کارکرده در‌نظر‌گرفت

همه چیز با انتخاب دیزل ژنراتور مناسب برای توان مورد نیاز آغاز می‌شود. پس از تعیین اندازه مورد نیاز، نوبت به توجه به برخی آیتم‌های دیگر فرا می‌رسد. برخی از عوامل کلیدی که باید در حین خرید یک ژنراتور دست دوم از هر نوعی (دیزلی، با گاز طبیعی، برقی، پروپانی ، گازی و…) در نظر داشت از این قرار است :

  • میزان عمر ژنراتور، میزان ساعت کارکرد دستگاه.
  • پیشینه (سابقه) و اعتبار سازنده.
  • از چه کسی ژنراتور دست دوم را می‌خرید (دلال یا توزیع کننده)
  • نگهداری آن (تا بحال در چه شرایطی نگهداری شده است)
  • عملکرد دستگاه در آزمایش با بار خارجی.
  • آیا فروشنده دستگاه را گارانتی می‌کند یا خیر!
  • سال ساخت دستگاه.

دیزل ژنراتور در چه شرایطی نگهداری شده است؟

باید سطح دانش فروشنده در مورد تعمیر و نگهداری موتورهای دیزلی، واحدهای توان، سوییچ های انتقال، و ژنراتورها را بررسی نمود. می‌توان تخصص و دانش فروشنده در مورد نوع تعمیر و نگهداری را با پرسیدن در مورد روش های مورد استفاده آنها ، این که آیا نصب و جمع کردن را انجام می‌دهند یا خیر ، این که آیا تجهیزات تست داینو را در محل دارند یا خیر  و آیا برقکار و تکنسین معتبری دارند یا خیر و… را آزمود.

اهمیت این موضوع به این خاطر است که یک دستگاه ژنراتور بازسازی شده یا به خوبی نگهداری شده، طول عمر بسیار بیشتری را نسبت به موردی که به سادگی از دلال به مصرف کننده نهایی ، یا از مصرف کننده نهایی به مصرف کننده نهایی دیگر می‌رسد دارد.

پیشینه و اعتبار دیزل ژنراتور کار کرده

در حالی‌که ساخت و مدل همواره آن قدرها هم حیاتی نیست، هنگامی که کارخانه‌ای تصمیم می‌گیرد که به ماشین‌آلات استفاده شده اتکا کند، پیشینه و اعتبار سازنده ژنراتور قطعا اهمیت دارد. از آنجایی‌که کالایی که خریداری می‌کنید به احتمال زیاد برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شود (چه ژنراتور اصلی و چه ژنراتور آماده به کار) ، لذا نباید با مسامحه و یا حدس و گمان کار را پیش برد. برای یافتن قطعات و خدماتی که در صورت نیاز قابل دسترسی هستند، مراجعه کردن به سازنده ای قابل اعتماد که سابقه تولید محصولاتی را دارد که از آزمون طول عمر و فشار سر بلند بیرون آمده اند همواره فکر خوبی است.

کهنه کاران صنایع مانند کاترپیلار ، پرکینز ، ولوو پنتا ، کامینز ، دیتروید ، کوهلر ، اونان ، ام تی یو و …. تعدادی دیگر از این قبیل ، همگی سابقه طولانی در تولید تجهزیات با کیفیت دارند که در صورت تعمیر و نگهداری مناسب، سال ها دوام خواهد داشت.

راهنمای خرید دیزل ژنراتور کار کرده

عمر ژنراتور کار کرده ، میزان ساعت استفاده شده و مصرف دیزل ژنراتور دست دوم

هنگام خرید یک دیزل ژنراتور دست دوم قابل اطمینان، یکی از اولین مواردی که باید بررسی شود ، سابقه ، سن ، و مقدار ساعت استفاده شده ژنراتور می‌باشد. ابتدا باید دانست چند ساعت کار کرده‌است.

ژنراتورها اغلب مانند ماشین‌ها هستند و چیزی شبیه کیلومتر شمار دارند که به آن ساعت کارکرد دستگاه می گویند. ممکن است این ساعت شمار آنالوگ باشد. همچنین ممکن است روی کنترل پنل نمایش داده بشود. دانستن این که برای چه کاری از آن استفاده شده است، و نیز این که آیا برای تولید مداوم برق از آن استفاده می‌شده یا کارکرد آماده باش داشته است هم می‌تواند مفید باشد.

ژنراتوری که به صورت آماده باش یا برق اضطراری یا منبع برق پشتیبان استفاده شده است، اغلب تعمیر و نگهداری بهتری خواهد داشت و فرسودگی بسیار کمتری نسبت به ژنراتوری که به عنوان منبع برق اصلی استفاده شده است دارد. اما باید به این مسأله آگاه بود که در بسیاری از موارد، اطلاعات استفاده و عمر ژنراتور در دسترس نیست. دلالان اغلب ژنراتورها را از خارجی ها و مواردی مانند آن تهیه می کنند. آن‌ها اغلب نمی‌دانند که از کجا امده است و برای چه کاری استفاده می‌شده است. در آن‌گونه موارد ، پیشینه و اعتبار فروشنده و خبرگی فنی فروشنده اهمیت بسیار بیشتری دارد. زیرا به هر حال ، آن‌ها (امیدوارانه) افرادی هستند که هر چیزی را که ممکن است قبل از فروش ناقص باشد را بررسی ، تعمیر، بازسازی ، آزماشی ، و مرمت می‌کنند.

فرسودگی و استهلاک فیزیکی دیزل ژنراتور کار کرده

بررسی ظاهری دیزل ژنراتور

اقدام بعدی برای خرید دیزل باید بررسی ظاهری باشد. ژنراتور، مانند هر وسیله مکانیکی، در معرض فرسودگی و استهلاک در حین فرآیند است. تمام قطعات مکانیکی باید برای چک کردن فرسودگی و خرابی بررسی شوند. باید بررسی شود که آیا هیچ یک از قطعات مکانیکی، دچار ترک یا خوردگی شده است یا خیر.

هر یک از قطعات که دچار مشکل باشد باید تعویض گردد، ایده آل است که قطعه معیوب با قطعه توصیه شده توسط سازنده تعویض صورت گیرد. ممکن است هر از گاهی با ژنراتوری مواجه شوید که پایانه یا موتور متفاوتی نسبت به نمونه اولیه دارد. در حالی‌که این امر نشان دهنده این است که تعویضی صورت گرفته، تا زمانی که قطعات مجزا توسط یک برقکار معتبر نصب شوند. آن‌ها باید به صورت گسترده آزموده شوند، و هنوز از نوعی ضمانت فروشنده برخوردار باشند، تعویض انجام شده لزوما بر هم‌زننده معامله نیست.

2 – تعویض یاتاقان ها و بوش ها :

اگر این کار توسط فروشنده انجام نشده است، تمام یاتاقان‌ها و بوش ها باید صرف نظر از کارکرد و شرایط تعویض شوند. این کار برای تضمین این موضوع صورت می‌گیرد که این قطعات هیچ گونه آسیبی را به سبب خطا و خرابی در حین کار ژنراتور به بار نیاورند.

یاتاقان‌ها و بوش‌ها در حین عملکرد ژنراتور در معرض فشار می‌باشند و سنجش این که این قطعات تا چه مقدار در معرض فشار بوده‌اند بسیار دشوار است. از این رو، از منظر ایمنی، تعویض یاتاقان‌ها و بوش‌ها بهترین کار است. این موضوع در مورد پیچ‌ها و گیره‌ها نیز صحت دارد.

دیزل ژنراتور کار کردهبررسی یکپارچگی جوش ها و سیم پیچی های دیزل ژنراتور کار کرده

یکپارچگی جوش ها باید بررسی شوند. همچنین سیم‌پیچی قطعات برقی نیز باید بررسی شود. سالم بودن عایق سیم‌ها باید آزموده شود. هر قطعه غیر استاندارد باید تعویض گردد.

تست بار دیزل ژنراتور کار کرده

بیشتر دلالان و فروشندگان آگاه باید این تست را انجام داده باشند، اما باید برای کسب اطمینان پرسیده شود. تست بار، به تعیین بهره‌وری کلی تولید انرژی الکتریکی کمک می‌کند. چگونگی پاسخ ژنراتور به بارهای متغیر، اغلب شاخص خوبی از بهره‌وری تحت محدودیت‌های ویژه بار است.

نوع خروجی انرژی الکتریکی که ژنراتور تولید می‌کند نیز شاخصی از وضعیت کلی و سالم بودن ژنراتور است. در این تست باید مناسب بودن فرکانس و خروجی آزموده شود. برای افزودن احتیاط برای تضمین عدم وجود قطعی برق ناگهانی ، ممکن است لازم باشد که این تست تا سه بار تکرار شود.

از دلال یا توزیع کننده دیزل ژنراتور دست دوم را می خرید؟

  • از آنجایی که بیشتر ژنراتورها قیمت قابل توجهی دارند، وجود افراد حرفه ای و سازمان قابل اطمینان به هنگام خرید دیزل ژنراتور ضروری است. وقتی کالای مورد نظر پیدا نمی‌شود، مراجعه به دلالان متخصص گاهی جزو گزینه‌ها است. اما توجه داشته باشید که برای هر قراردادی که بین شما و فروشنده انجام می‌شود، باید حق کمیسیون قابل توجهی را به آنها پرداخت نمایید.
  • هر کسی در خیابان می‌تواند دیزل ژنراتور کار کرده را برای فروش در شبکه‌های مجازی تبلیغ کند، این روش، بهترین روش برای یک خریدار نمی‌باشد. ژنراتورهای دیزل صنعتی، ماشین‌آلات به دقت تنظیم شده پیچیده‌ای هستند. این ماشین‌آلات برای عملکرد در حالت بهره‌وری بهینه، نیاز به تعمیر و نگه‌داری و تست توسط تکنسین معتبر دارند. بی دلیل نیست که به آن گونه ژنراتورها، ژنراتورهای آماده به کار اضطراری گفته می شود!
  • همچنین بیشتر این دلالان، مغازه‌ای پر از ماشین آلات، تکنسین، و یا تجهیزات تست کردن ندارند. از این رو، برای حذف نمودن هر گونه ریسک، مراجعه به سازمانی حرفه ای با سابقه سال‌ها تجربه در صنعت پیشنهاد می‌شود. مانند خدمات دیزل که بیش از بیست سال در صنعت حضور دارد.
تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

خرید دیزل ژنراتور برق, خرید دیزل ژنراتور پرکینز, خرید دیزل ژنراتور دست دوم, خرید دیزل ژنراتور کارکرده, خرید دیزل ژنراتور کامینز, خرید دیزل ژنراتور ولوو, ديزل ژنراتور, دیزل ژنراتور, دیزل ژنراتور قیمت, قیمت دیزل ژنراتور کارکرده
نوشتهٔ پیشین
دلیل خارج شدن دود سیاه در موتور دیزل ژنراتور
نوشتهٔ بعدی
خرید دیزل ژنراتور دست دوم

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.