خرید دیزل ژنراتور دست دوم

خرید دیزل ژنراتور دست دوم

خرید دیزل ژنراتور دست دوم

اگر قصد خرید دیزل ژنراتور دست دوم یا دیزل ژنراتور کار کرده را دارید حتما این مقاله از وب سایت فروش دیزل ژنراتور تامنی تجهیز مولد را مطالعه نمایید. امروزه طیف وسیعی از ژنراتورها و موتورهای دست دوم و نو برای خریداران بالقوه در بازار موجود است. چرخه خرید معمولا با تعریف یک نیاز شروع می‌شود. برای مثال تجهیزات برقی سنگین، تولید برق پشتیبان اضطراری، برق آماده به کار یا اصلی، و… . سپس نوبت انجام تحقیق و تحلیل برای تعیین نیازمندی‌ها و مشخصات است.

عوامل تاثیرگذار در خرید دیزل ژنراتور کار کرده یا دست دوم

دستگاه دیزل ژنراتور نو یا آکبند

دقیقا مانند خرید یک خودروی نو ، مهم‌ترین دلیل برای خرید یک ژنراتور نو این واقعیت است که از ضمانت‌نامه استاندارد کارخانه برخوردار است. مدت و شرایط هر ضمانت نامه بسیار متفاوت با بقیه است. این مدت معمولا بین یک تا دو سال می باشد که به مورد استفاده از ژنراتور یا موتور بستگی دارد. اما باز هم مانند خودروها ، وجود ضمانت‌نامه‌ها باعث افزایش قابل توجه هزینه نمی شود.

دیزل ژنراتور نو بهترین گزینه هستند

بسته به اندازه ، ساخت و سازنده ، ممکن است زمان انتظار طولانی یا دسترسی محدود وجود داشته باشد. پس اغلب به زمان ضمانت اضافی نیاز است ، مخصوصا در مورد ژنراتورهای بزرگ تر. برای کارخانه‌هایی که می‌توانند منتظر بمانند و واقعا خواستار ایمنی هستند که ضمانت‌نامه به مدت یک یا دو سال آن را تأمین می‌کند، ژنراتورهای نو بهترین گزینه هستند. مانند هر تجهیزات سنگین دیگر ، باید تمام معایب و مزایای شرایط خاص خود را برای تعیین بهترین گزینه بسنجید.

مزایای خرید دیزل ژنراتور دست دوم

ژنراتورها اغلب با ضمانت نامه همراه نیستند. اما خرید دیزل ژنراتور بازسازی شده و استفاده شده ، به دلایلی از مزایای عالی برخوردار است.

 • ژنراتورهای دست دوم با ساعت استفاده کم اغلب با قیمت‌های بسیار وسوسه‌انگیزی قابل خرید است. این دیزل ژنراتور به اندازه قابل توجهی زیر قیمت واحدهای جدید به صورت خرده‌فروشی است. حتی امکان صرفه‌جویی تا 50% یا بیشتر با خرید یک ژنراتور استفاده شده کم ساعت به جای یک ژنراتور جدید وجود دارد.
 •  از دیگر مزایای کلیدی خرید دیزل ژنراتور دست دوم این است که آماده استفاده است. این دیزل ژنراتور به سرعت قابل خریداری و نصب می‌باشد. هیچ گونه انتظاری به خاطر دسترسی محدود کارخانه وجود ندارد. حتی بسیاری از فروشندگان ، هزینه ارسال را به همراه هزینه واحد خریداری شده حساب می‌کنند.
 • ژنراتورهای برق به گونه‌ای ساخته شده‌اند که هرگاه به آنها نیاز بود، کار کنند (مانند زمان خاموشی). بسته به سن واحد ژنراتور، ممکن است در زمان خرید به شکل دست دوم، هنوز تحت پوشش ضمانت نامه باشد. یا اینکه حداقل از نوعی ضمانت از سوی فروشنده برخوردار باشد.
 •  پیدا کردن ژنراتوری که قبلا فقط برای پشتیبانی اضطراری یا برق آماده به کار استفاده می‌شده، بسیار فرصت مناسبی است. ژنراتورهای پشتیبان فقط وقتی برق اصلی قطع شود کار می‌کنند. پس بسیاری از این نوع ژنراتورها به ندرت استفاده شده‌اند و عمر بی نیاز از تعمیر طولانی را در پیش رو دارند.
معایب خرید دیزل ژنراتور دست دوم

تنها عیب واقعی خرید یک ژنراتور دست دوم این است که توسط فردی دیگر مورد استفاده قرار گرفته‌است. از این رو، باید به شرایط فعلی ژنراتور یا موتور، تاریخچه، و فروشنده که استفاده کننده قبلی بوده است مراجعه شود. به همین‌خاطر همواره باید خرید از یک شرکت معتبر که تخصص فنی و زیرساخت مناسب برای تست کردن ، تعمیر ، و یا بازسازی این ماشین آلات سنگین صنعتی را دارد در نظر داشته‌باشید.

تست دیزل ژنراتور دسته دوم تحت بار های مختلف

بیشتر فروشندگان تمام ژنراتورهای استفاده شده خود را تحت بارهای مختلف تست می‌کنند. اما بسیاری از خرده‌دلالان، امکانات مناسب برای این امور را در دست ندارند. تست نمودن و خدمات‌دهی حیاتی هستند. بیشتر تست‌ها همراه با یک گواهی سلامت سنجی هستند که جزئیات عملکرد را در خود دارد. ژنراتورهای دیزلی که به مدت ساعت کم استفاده شده‌اند و در طیف 35 kW تا 2 MW قرار دارند، اغلب در دسترس می‌باشند. قیمت دیزل ژنراتور ، بسته به kW ، اسب بخار ، ساعت‌استفاده، سازنده ، KVA و… متغیر می‌باشد.

موتورهای دیزل بازسازی شده

یکی دیگر از گزینه‌های خرید یک ژنراتور صنعتی ، دیزل ژنراتور بازسازی یا اورهال شده است. این نوع موتورها تحت فرآیند دقیقی قرار می‌گیرند که محصول نهایی آن در بسیاری از موارد ، محصولی مانند نمونه اولیه است. این نوع خرید یکی از مقرون به صرفه ترین راه‌ها برای صرفه جویی در سرمایه گذاری است.

مراحل کلیدی خرید یک ژنراتور صنعتی ، دیزل ژنراتور بازسازی یا اورهال

در جهت شفاف‌سازی این موضوع ، چند مرحله کلیدی را مرور می‌کنیم:

 • در حین بازسازی موتور ، هسته‌های موتور به طور کامل باز می‌شوند. تمام قطعات در یک محفظه تمیز می شوند.
 • این قطعات سپس برای تست شدن بررسی و بازسازی به بیرون فرستاده می شوند. کل این روند بسیار استادانه و حرفه ای است.
 • وجود ترک های سطحی برروی بلوک های سیلندر بررسی می شوند.
 • سوراخ ها و منافذ سیلندر و میل لنگ بررسی و در صورت نیاز تعمیر می شوند.
 • مسیرهای آب بلوک های سیلندری تحت تست فشار قرار می گیرند. سپس میل لنگ ها بررسی شده و صیقل داده می شوند.
 • دمنده ها و میله های اتصال ، تعویض یا بازسازی می شوند.
 • با استفاده از یاتاقان ها، شفت ها، و بست ها، پمپ های سوخت و آب بازسازی می شوند.
 • سایر قطعات و بخش ها نیز طبق استاندارد و مشخصات کارخانه ، بازسازی می شوند.
 • پیش از اتمام، پمپ های سوخت همچنین مورد تست بنچ قرار می‌گیرند
 • موتورها با استفاده از واشرها، بسط ها، یاتاقان های جدید ، و قطعات جدید بی شمار دیگری سر هم بندی می‌شوند. موتورهای کامل ، با یک دینامومتر پیشرفته، تحت بارهای متنوع تست می شود. خروجی برحسب اسب بخار، دور در دقیقه، فشار روغن، فشار محل اتصال میل لنگ و فشار جعبه هوا همراه با مشخصات موتور ثبت و ضبط می شود. در نهایت با یک گزارش بررسی راه اندازی عرضه می شود. سپس موتورها توسط یک لایه اکسید قرمز یا رنگ لعاب، ضد آب و ضد زنگ زدگی می شوند.

برای اطمینان از این که موتور بازسازی شده عملا یک موتور جدید است، پس از اتمام روند، مراقبت کامل انجام می‌شود. به همین خاطر خرید موتور دیزل بازسازی شده، برای بیشتر کاربردها فکر خوبی است.

معایت خرید خرید یک ژنراتور صنعتی ، دیزل ژنراتور بازسازی یا اورهال

تنها عیب این نوع خرید، نیاز به حصول اطمینان از معتمد بودن فروشنده و منبع حرفه ای که پرسنل و تخصص فنی را برای اجرای مناسب روند بازسازی دارد و از پس جزئیات خیلی دقیق بر می آید است. قطعا در تولید و پشتیبانی دیزل، برخی از بهترین تکنسین های دیزل صنعت حضور دارند و بیش از 23 سال به بازسازی موتورهای دیزل مشغول می باشند.

پایانه دیزل ژنراتور

پایانه های ژنراتور ، نقاطی هستند که صاف بودن و کم نوسان بودن ولتاژ تولیدی ژنراتور را تعیین می‌کنند. این نقاط، مهم‌ترین نقش را برای تنظیم ولتاژ دارند. تأثیر این نقاط بیشتر در مواردی مشخص می شود که تجهیزات الکترونیکی حساسی مانند کامپیوترها مورد استفاده قرار می‌گیرند. پایانه های استفاده شده ژنراتور برای تمام مشخصات قابل دسترسی است. می‌توان هزینه‌ها را با انتخاب پایانه های استفاده شده کاهش داد.

ژنراتورهای مازاد :

ماشین آلات مازاد ، اساسا تجهیزات جدیدی است که به مدت طولانی در فهرست موجودی یک شرکت می‌باشد. یا این که فراتر از نیاز خریدار است و استفاده نمی‌شوند. ژنراتورهای مازادی که از قبل دارای صاحب بوده‌اند گاهی توسط شرکت‌ها، حراجی‌ها، توزیع کننده‌ها، فروشندگان و حتی در ارتش فروخته می‌شوند. شرکت‌ها اغلب موجودی مازاد را برای به پول تبدیل کردن اموال بی استفاده می فروشند.

فرض کنید یک شرکت 15 دستگاه دیزل ژنراتور 220 kW را به صورت عمده خریداری کند. این شرکت در حالی که تنها به 10 ژنراتور نیاز داشته است ، 5 ژنراتور اضافی به احتمال زیاد فروخته خواهد شد. یکی از هوشمندانه ترین خریدها ، خرید ژنراتور مازاد با قیمت معقول است. تنها عیب این نوع خریداری این‌است که گاهی قیمت ، بسیار نزدیک به قیمت یک ژنراتور نو است و در صورت وجود مشکل مالی ، بهترین راه انتخاب یک ژنراتور دست دوم با ساعت استفاده کم است.

مقایسه خرید دیزل ژنراتور آکبند در برابر دیزل ژنراتور دست دوم یا کار کرده

یک موتور یا ژنراتور مازاد ، بازسازی شده ، یا دیزل ژنراتور کار کرده می‌تواند به طور معمول ارزش مالی بسیار بیشتری را برای خرید ایجاد کند. اما دستگاه می‌بایست همواره مورد پشتیبانی و محافظت قرار بگیرد. فراموش نکنید مانند هر خرید تجاری ، صنعتی عمده دیگر، باید عواملی را پیش از خرید سنجید. اگر دستگاه دیزل ژنراتور دست دوم می خواهید خرید کنید ، قطعا با یک کارشناس خبره مشورت کنید. دستگاهی را خرید کنید که قبلا در شرایط اضطراری کار میکرده است.

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

خرید دیزل ژنراتور, خرید دیزل ژنراتور برق, خرید دیزل ژنراتور بی صدا, خرید دیزل ژنراتور پرکینز, خرید دیزل ژنراتور دست دوم, خرید دیزل ژنراتور کارکرده, خرید دیزل ژنراتور کامینز, خرید دیزل ژنراتور ولوو, ديزل ژنراتور دست دوم, قیمت دیزل ژنراتور کارکرده
نوشتهٔ پیشین
راهنمای خرید دیزل ژنراتور کار کرده
نوشتهٔ بعدی
استارت و زير باررفتن ديزل ژنراتور ها ⚡

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.