تاریخچه شرکت ولوو

شرکت VOLVO PENTA یکی از پیشتازان در صنعت تولید موتور می باشد که محصولات خود را برای انواع سیستم ها اعم از دریایی و صنعتی ارائه می کند. تمام تلاش این شرکت بر این است تا محصولاتی با بالاترین کیفیت و امنیت در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

در سال ۱۸۶۸، مهندس John G Grönvall  یک کارگاه مکانیکی و ریخته گری در اسکود، سوئد تاسیس کرد. کسب و کار John G Grönvall  و شرکت، تامین اقلام و نیازهای روزمره بود. در سال ۱۸۷۵ این شرکت محدود شد به عنوان SköfdeGjuteri OCH MekaniskaVerkstad و یا به زبان ساده تر، Gjuteriet. محصولات این شرکت در بازه زمانی کوتاه، از گلدان و دریچه خروجی  دود کوره و تجهیزات آب جوش به ساخت تجهیزات کشاورزی و تجهیزات لازم برای کاردیزل ژنراتور های چوب بری تبدیل شد.

این شرکت به سرعت در دهه ۱۹۰۰ توسعه یافت و به تولید موتورهای بخار و توربین های آب برای نیروگاه های انرژی هیدرولیک پرداخت . در سال ۱۹۰۷، یک همکاری مثمر ثمر با شرکت مهندسی Fritz Egnell از شهر استکهلم آغاز شد، که نتیجه آن موتور احتراق تراکمی تک سیلندر با توان ۳ اسب بخار شد. این موتور به عنوان B1  شناخته شد و یک کمیته پنج نفره برای نامگذاری آن تشکیل شد، اما این کمیته شکست خورد و از آنجا که این گروه متشکل از پنج نفر بود، نامPentaرا برای آن انتخاب کردند.

ولو پنتا در سال ۱۹۰۷ میلادی تأسیس شد این شرکت کار خود را با تولید موتورهای دریایی شروع کرد.

در سال ۱۹۱۶، شرکت مهندسی Fritz Egnell،این شرکت را خریداری کرد و نام آن را به AB Pentaverken تغییر داد.

ادامه مطلب
تفاوت دیزل ژنراتور ⚡ و موتور برق چیست؟

زمینه فعالیت
فعالیت های این شرکت در حال حاضر :
•    ساخت موتورهای احتراق داخلی (ICES)
•    انواع موتور برای مصارف دریایی
•    موتور دیزل جهت استفاده دیزل ژنراتور
•    موتورهای دیزلی با کاربرد صنعتی
و … می باشد که این موتورها با سوخت بنزین و گازوئیل ، رنج تولید قدرت مابین ۷٫۵ تا ۱۵۰۰ کیلووات را دارا می باشند.
همچنین از سایر فعالیت های این شرکت ساخت عقبه کشتی ، ساخت تجهیزات درون کشتی که تحت عنوان Volvo Penta IPS  شناخته  می شود

فهرست