‍نكات نصب ژنراتور هاي ديزلي و گازي

نصب ژنراتور های دیزلی و گازی

نصب ژنراتور های دیزلی و گازی

نصب ژنراتور های دیزلی و یا گاز سوز حتما باید توسط کارشناسان مجرب این حرفه انجام شود. اما در این‌بخش قصد داریم یک سری از نکات‌مهم در نصب و راه‌اندازی را برای شما دوستان عزیز شرح دهیم.

نکات حمل موتور و ژنراتور :

همانطور که میدانید حمل بار‌های سنگین یک تخصص می باشد. این تخصص دارای نکاتی است که در صورت عدم رعایت میتواند آسیب و خسارت های سنگینی وارد کند. در بحث حمل نکته اول این است که از جرثقیل های مناسب وزن موتور و ژنراتور استفاده شود . از عملکرد صحیح جرثقیل و سلامت اجزا حتما قبل از حمل و بلند کردن موتور اطمینان حاصل شود.

در‌بحث‌دوم باید توجه‌شود که قلاب‌هایی که روی موتور و ژنراتور وجود دارند برای حمل موتور یا ژنراتور به‌صورت‌جداگانه مورد‌استفاده قرار‌میگرفتند. نباید حال که موتور و ژنراتور بر روی شاسی کوپل شدند و وزن زیادی به این مجموعه اضافه می شود. همچنان از همان قلاب ها برای حمل استفاده کرد. برای حمل موتور و ژنراتور های کوپل شده معمولا قلاب حمل مجموعه بر روی شاسی می باشد .همچنین در نصب زنجیر برای حمل موتور حتما باید توجه کرد در صورت تحت فشار قرار گرفتن زنجیر حمل ,زنجیر به تجهیزات موتور فشار وارد نکند و باعث آسیب به موتور نشود .

مکان نصب ژنراتور های دیزلی:

مکانی که برای نصب دیزل ژنراتور یا ژنراتور گاسوز در نظر میگیرید ابتدا باید از لحاظ موقعیت مکانی در جایی باشد. در این صورت دسترسی به موتور آسان , مزاحمت های صوتی و لرزشی برای  همسایگان و افراد مجاور کمترین میزان باشد. همچنین موارد و ملاحظات ایمنی نیز در نظر گرفته شده باشد . از مواردی که به موتور و ژنراتور آسیب وارد میکند گرد و غبار و رطوبت می باشد. در نتیجه می بایست محیط نصب دیزل ژنراتور حتی المقدور خشک و عاری از آلودگی باشد .در مکانی که ژنراتور نصب می شود.

باید این نکته را باید در نظر گرفت که در صورت نیاز به تعمیر موتور به راحتی بتوان تعمیرات  لازم بر روی موتور و در صورت نیاز به راحتی بتوان موتور را به خارج منتقل کرد .و در صورتی که میخواهید ژنراتور را در فضای آزاد نصب کنید حتما می بایست سر پناهی برای حفاظت موتور از شرایط آب و هوایی در نظر بگیرید .

در بحث جهت و موقعیت نصب موتور در مکان مورد نظر باید موارد را رعایت کرد همچون جهت وزش باد ,جهت وزش باد از این بابت مهم است که خروج دود اگزوز ژنراتور و تهویه هوای رادیاتور در بهترین موقعیت قرار بگیرد اگزوز ژنراتور باید به گونه ای باشد که با وزش باد دود خروجی مجدد به داخل اتاق یا یه سمت رادیاتور برنگردد زیرا این امر موجب بالا رفتن دمای موتور خواهد شد .همچنین باد خنک و تمیز باید از سمت ژنراتور وارد شود تا پس از خنک کردن بدنه ژنراتور و سپس موتور توسط فن رادیاتور از اتاق خارج شود .

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

طریقه نصب ژنراتور, نحوه نصب ژنراتور, نصب برق ژنراتور, نصب دیزل ژنراتور, نصب ژنراتور, نصب ژنراتور برق اضطراری, نصب ژنراتور دیزلی, هزینه نصب ژنراتور
نوشتهٔ پیشین
تاریخچه شرکت ولوو
نوشتهٔ بعدی
انواع مولدهای دیزل ژنراتور ⚡ و توان آنها

پست های مرتبط