دیزل ژنراتور

انواع مولدهای دیزل ژنراتور ⚡ و توان آنها

انواع مولدهای دیزل ژنراتور ⚡ و توان آنها

بر حسب کاربرد، کارخانجات سازنده مولدهای دیزل ژنراتور چهار حالت را پیشنهاد می دهند: اضطراری، پایه، دائم و چند منظوره.
ديزل ژنراتور باید توان مورد نیاز پیش بینی شده  را بدون مشكل فراهم کند.

انواع مولدهای دیزل ژنراتور

مولد اضطراری (Standby)

در حالت قطع برق شهری به صورت خودکار اقدام به تامین برق مشترکین می کند. یک مدل از ژنراتور بصورت استندبای ژنراتور ممکن است لازم باشد تا فقط چند ساعت در ماه عمل کند اما مدل‌های دیگری از ژنراتورهای پرایم هستند که باید بصورت پیوسته عمل کنند. زمانی که يک ژنراتور جايگزين راه مي‌افتد، ممکن است با شرايطي بخصوص عمل کند مانند 10٪ بار اضافه که در طي زمان فعاليت مي‌تواند منظور شود. ژنراتوري با مدل يکسان مي‌تواند مرتبه بالاتري را براي سرويس جايگزين راه‌اندازي كند كه آن براي امور پيوسته است. شركت‌هاي سازنده بر طبق توافق جهاني براي هر ژنراتور رتبه‌اي قائل مي‌شوند.
این رتبه بندی‌های استاندارد تعریف می‌شود تا اجازه انتخاب صحیح را به مشتري بدهد و مقایسه خوبی بین سازنده‌ها صورت گیرد تا از عملکردنادرست ماشین جلوگیری کند و راهنمای طراحان باشد.

مولد پایه (Prime)

معمولا در اماکنی که موقتا به برق نیاز دارند به کار می آیند. مانند اردوگاه ها، نمایشگاه ها، اکتشاف معادن و کمپ ها. نباید در کاربردهای ساخت توان استفاده شود. خروجی موجود با بار متفاوت برای یک زمان نامحدود است. عموماً پیک تقاضای 100٪ رتبه اولیه ekW را با 10٪ ظرفیت بار اضافي براي استفاده در موقعيت‌هاي ضروري براي ماکزيمم يک ساعت در 12 ساعت را داراست. 10٪ ظرفيت اضافه بار براي زمان محدودي در دسترس است.
کاربردهای نوعی – جایی که ژنراتور تنها مرجع توان باشد برای ارتباط راه دور با معادن، سایت‌های ساختمانی، زمین برگزاری نمایشگاه و فستیوال و غیره است.

مولد دائم (Continuous)

برای امور نیروگاهی و برق سراسری مورد استفاده قرار ميگيرند. قابل کاربرد در فراهم کردن توان پیوسته برای یک بار ثابت تا رتبه کامل خروجی برای زمانهای نامحدود است. هیچ قابلیت جانشین شدن اضافه باري براي اين رتبه در دسترس نيست.

کاربردهای نوعی- این ژنراتور بار یکسان پیوسته را راه‌اندازی می‌کند و یا به موازات توان مصرفی پيوسته و اصلي براي ماکزيمم سطح مجاز 8760 ساعت در سال واقع مي‌شوند. همچنين ممکن است براي برش پيک / پشتيباني شبکه حتي از طريق اعمال براي 200 ساعت در سال اتفاق بيفتد.

مولد چند منظوره یکی از انواع مولدهای دیزل ژنراتور

توصیه می شود برای کاربردهای با رویکرد اقتصادی از این نوع مولدها استفاده نشود. مثلا لزومی ندارد یک مولد دائم دارای تابلوی کنترل وصل خودکار در زمان قطع برق شهر باشد. به هر حال، معمولا یک فرض معمول این است که اگر یک مولد در حالت اضطراري 1000 کيلووات باشد، در حالت پايه و دائم به 850 و 800 کيلو وات اکتفا شود. معمولا نحوه باردهي مولد در دفترچه مشخصات مولدها وجود دارد.

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.