دیزل ژنراتور پرکینز و خصوصیات و کارکرد آن ⚡

دیزل ژنراتور پرکینز

 

تولید دیزل ژنراتور پرکینز در سال 1932 در انگلستان توسط شرکت پرکینز و فرانک پرکینز کلید خورد. از آنجا که موتورهای دیزل دارای دور موتور کمی بودند، شرکت پرکینز با مشارکت چارلی چاپمن به منظور تولید و ساخت موتور دیزلی با سرعت بیشتر تاسیس شد. امروزه شرکت پرکینز سال هاست که در زمینه تولید موتورهای داخلی فعالیت می کند و توانسته است در این زمینه بهترین عملکرد ممکن را داشته باشد.

در واقع دیزل ژنراتور پرکینز همان ژنراتور برق می باشد. در زمانی که برق قطع می شود، از دیزل ژنراتور به عنوان پشتیبان در صنایع مختلف (مثل صنایع کشاورزی، ساخت و ساز، معادن، بیمارستان ها، نیروگاه ها و …) یا شرکت های تجاری بهره می برند. این دیزل ژنراتور ها در انواع مختلفی چون صنعتی، تولید انرژی و دریایی تولید می شوند. برخی از دیزل ژنراتور ها به شبکه برق وصل نمی باشند و به همین دلیل می توانند به عنوان مولد برق به صورت دائم نیز مورد استفاده قرار گیرند. یک آلترناتور (ژنراتور الکتریکی) به همراه یک موتور دیزل به منظور تبدیل انرژی الکتریکی در ژنراتور پرکینز تعبیه شده است. ژنراتور دیزلی پرکینز دارای کارکرد بدون سر و صدا می باشد که از مزیت های این دستگاه به شمار می رود.

مزیت های استفاده از ژنراتور دیزلی پرکینز و معرفی برخی از انواع آن:

 

این دسته از دیزل ژنراتورها دارای کیفیت بالایی می باشند و از طرفی علاقه مندان زیادی دارد. ژنراتورهای دیزلی پرکینز قابلیت کوپله شدن با ژنراتورهای مختلفی چون مکالته و استمفورد را دارد که از مزیت های این دیزل ژنراتور به حساب می آید. در واقع برای انواع ژنراتورها با قدرت های متفاوت، می توان یک ژنراتور دیزلی پرکینز انتخاب نمود و گستره آن در برگیرنده 10 تا 2500 KVA می باشد.

ادامه مطلب
استارت و زير باررفتن ديزل ژنراتورها ⚡

 

از سری مدل های موفق دیزل ژنراتور پرکینز می توان از سری 4012 نام برد که 12 سیلندر در آن وجود دارد که با آرایش خورجینی که دارند برای مناطق گرمسیر و معتدل بسیار مناسب می باشند. این موتور دیزل دارای مصرف سوخت پایین و همچنین بازده بالایی می باشد (به علت وجود سیستم خنک کننده). با توجه به اینکه اکثر قطعات سری 4000 با این سری مشترک می باشد، شما به آسانی می توانید قطعات سری 4012 را تهیه کنید. سیستم تزریق به صورت مستقیم سوخت در این سری انجام می شود و استاندارد ISO 8528-5 را دارا میباشد.

دیزل ژنراتور پرکینز

برخی از امکانات انواع دیزل ژنراتور پرکینز:

– دارای دو ترموستات 
– سیستم روغن کاری کامل
– سیستم گرم کننده هوشمند
– سیستم تحمل دما
– دارای موتور استارت و دینام
– کلید تنظیم کننده سیستم های گردش روغن و خنک کننده
– کلید تنظیم توربین

 

فهرست