معرفی برند دوسان

معرفی برند دوسان و تاریخچه آن⚡

معرفی برند دوسان و تاریخچه ی آن:

برای معرفی برند دوسان و تاریخچه ی آن با ساختار لفظی کلمه ی دوسان که از ترکیب دو کلمه ی کره ای ( دو + سان ) درست شده است، آشنا شوید. معنای کلمه ی “دو” یک واحد غلات و معنای کلمه ی “سان” کوه می باشد. اما در واقع به معنای ذرات کوچکی است که از کنار هم قرار گرفتن می توانند کوه عظیمی را بسازند.

دوسان بیشتر تکیه بر تلاش همگانی دارد و در واقع بیان گر این نکته است که با کوشش همگانی و یکپارچه می توان به یک کل یکپارچه رسید. ضرب المثل فارسی “یک دست صدا ندارد” می تواند هم قافیه ی کلمه ی دوسان doosan باشد.

شرکت دوسان یک شرکت کره ای است که در سال 1937 به عنوان اولین کاردیزل ژنراتور ی تولید ماشین آلات بزرگ در بخش خصوصی شروع به فعالیت کرده است. بعدها در سال 1963 شرکت دوسان تبدیل به یک شرکت دولتی شد و سهم بسیار زیادی در مدرن سازی صنعتی کره ایفا کرد.

به مرور زمان و گذشت زمان شرکت دوسان همانند یک هولدینگ بزرگ برای تولید محصولات بیش تر و متنوع تر گام های بزرگ تری برداشت. در سال 1990 کاردیزل ژنراتور ای در بلژیک ( اروپا ) که سالانه 2500 واحد بیل مکانیکی می ساخت تاسیس کرد، در سال 1994 یک کاردیزل ژنراتور ی تولید بیل مکانیکی و جرثقیل در چین درست کرد که جایگاه بالایی در تولید صنعت ماشین آلات بزرگ داشت. در سال 2005 هولدینگ دوسان تشکیل شد و در همان سال دفاتر شرکتی را در دبی و امارات به راه انداخت.

معرفی برند دوسان و تاریخچه ی آن (جایگاه شرکت دوسان در ایران)

امروزه اگر بخواهیم به جایگاه شرکت دوسان در کشور ایران نگاه کنیم، دوسان به عنوان یک شرکت عرضه کننده ی ماشین آلات سنگین مثل بیل مکانیکی،لودر، موتور دیزل ژنراتور و … است که اتفاقا بسیار خوش نام است.

از مهم ترین ویژگی های برند دوسان این است که این شرکت توانسته است تولید لودر، بیل مکانیکی، لیفتراک، موتور دیزل ژنراتور دوسان و … را هر ساله با به روزترین و جدیدترین روش ها تولید کند و در ضمن آن قطعات یدکی و جانبی مثل باکت بیل،ضربه زن هیدرولیکی و … را هم به روز تولید کند، به زبان ساده تر در عرصه ی مهندسی تعمیرات و نگهداری این شرکت بسیار صاحب نام و عمل می باشد.

معرفی برند دوسان
دیزل ژنراتور:

ساختار دیزل ژنراتور از یک موتور دیزل و یک ژنراتور که با هدف تولید انرژی الکتریکی کنار هم قرار گرفته اند می باشد. اصولا از دیزل ژنراتورها در موقعیت ها و مکان هایی که امکان دسترسی به شبکه ی توزیع برقی وجود ندارد به عنوان یک منبع تامین انرژی استفاده می شود. برای مثال کشتی ها و قطارها برای تامین برق مصرفی و همچنین برای تامین نیروی حرکتی خود از دیزل ژنراتورها استفاده می کنند.

البته باید بگوییم عوامل مختلفی مثل مخزن سوخت گیری و امکان ذخیره سازی آن، تامین آمپر و بار مورد نیاز و … در انتخاب نوع دیزل ژنراتور دخیل است.

در معرفی برند دوسان و تاریخچه ی آن جالب است بدانید شرکت دوسان علاوه بر تولید ماشین آلات بزرگ به تولید موتورهای دیزلی هم پرداخته است و از محبوب ترین برندهای موجود در بازار جهانی است. به دلیل کیفیت بالا و استفاده از تکنولوژی های به روز دنیا و همچنین مقرون به صرفه بودن، موتورهای دیزل ژنراتور دوسان از شناخته شده ترین برندهای دنیا محسوب می شود.

ادامه مطلب
میزان مصرف سوخت در دیزل ژنراتور ها چقدر است؟⚡
فهرست