تفاوت دیزل ژنراتور ها و موتور های گازوئیلی

تفاوت دیزل ژنراتور و موتور گازوئیلی ⚡

تفاوت دیزل ژنراتور و موتورهای گازوئیلی

در‌این‌مقاله از وب‌سایت فروش دیزل ژنراتور تامین تجهیز مولد قصدداریم تفاوت دیزل ژنراتور و موتور گازوئیلی ⚡ را برای‌شما توضیح دهیم. با توجه به تغییراتی که در حوزه انرژی های مصرفی اتفاق افتاده است می توان به این نتیجه رسید که دستگاه ها و تجهیزات مربوط به این حوزه هم دچار تغییرات گسترده ای شده اند. که یکی از این دستگاه ها دیزل ژنراتور ها (diesel-generator) می باشند. برای این که بتوان کارایی این نوع دستگاه ها را به طور مناسب تری تشریح کرد بهتر است به مقایسه و بررسی تفاوت دیزل ژنراتورها و موتور های گازوئیلی پرداخت.

تفاوت دیزل ژنراتور ها و موتور های گازوئیلی 

برای شناخت تفاوت قیمت و خرید دیزل ژنراتور ها و موتور های گازوئیلی بهتراست ابتدا به نوع کارکرد آن‌ها پرداخت.بر‌همین‌اساس می‌توان گفت: در موتور‌های گازوئیلی ترکیبی از هوا و سوخت وارد موتور شده و سپس به‌وسیله جرقه‌زنی محترق می‌شود. مخلوط هوا و آب موجود در این نوع موتور ها بهره وری کلی را کاهش می دهد. به همین دلیل شاید استفاده از آن ها مقرون به صرفه نباشد.
در مقابل در رابطه با تفاوت دیزل ژنراتورو موتور های گازوئیلی باید به تعریف دیزل ژنراتور ها پرداخت. در این نوع ژنراتور ها هوا به داخل موتور کشیده‌شده و با استفاده‌از فشرده سازی که اتفاق می‌افتد گرم می‌شود. در واقع می‌توان گفت گرمای تولید شده در این نوع ژنراتور ها بسیار بیشتر از موتور های گازوئیلی می‌باشد.

تفاوت عمده ای که بین این دو فرآیند وجود دارد تفاوت در نوع احتراق می باشد. احتراق در موتور های گازوئیلی با جرقه زدن اتفاق می افتد. این در حالی‌است که این کار در ژنراتور ها به وسیله ی جرقه زدن و فشرده سازی همزمان اتفاق می‌افتد. بنابراین می توان گفت که موتور های گازوئیلی هوا را به نسبت 8 به 1 فشرده می کنند. این اتفاق در دیزل ژنراتور ها به نسبت 14 به 1 اتفاق می افتد. همین موضوع تفاوت دیزل ژنراتورها و موتور های گازوئیلی و به بیان‌بهتر برتری دیزل ژنراتور ها را نشان می‌دهد.

مزایای دیزل ژنراتور ها نسبت به موتورهای گازوئیلی

همان طور که گفته شد تفاوت دیزل ژنراتور و موتور های گازوئیلی نشان دهنده مزایای دیزل ژنراتور می باشد. همین موضوع باعث افزایش استفاده از آن شده است. در ادامه به بررسی بیشتر این مزیت ها خواهیم پرداخت:

  1.  قدرت بالا را می توان اولین و برترین مزیت این دستگاه ها بیان کرد.
  2. راندمان بالا نسبت به موتورهای گازوئیلی از دیگر مزیت های آن می باشد.
  3. در دیزل ژنراتور ها هیچ گونه جرقه ای وجود ندارد و همین موضوع باعث شده است که نیاز به شمع در آن نباشد. به این ترتیب می توان گفت هزینه نگهداری از این نوع ژنراتور ها پایین تر می باشد.
  4. علاوه بر هزینه نگهداری می توان گفت هزینه سوخت نیز در ژنراتور ها پایین تر است و تفاوت دیزل ژنراتور و موتور های گازوئیلی را در این مورد می توان به راحتی مشاهده کرد.

تفاوت دیزل ژنراتور و موتور گازوئیلی

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.