تفاوت ژنراتور های دیزلی و بنزینی

تفاوت ژنراتور های دیزلی و بنزینی و دلایل کابرد دیزل ژنراتور⚡

تفاوت ژنراتور های دیزلی و بنزینی و دلایل کابرد دیزل ژنراتور

ژنراتور بنزینی و دیزل ژنراتور هر دو کار یکسانی را انجام می دهند، اما منبع تغذیه، مصرف سوخت، نحوه ی مشتعل شدن سوخت در سیلندرهای این دو ژنراتور متفاوت است. در ادامه تفاوت ژنراتور های دیزلی و بنزینی را در زمینه های مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

میزان مصرف سوخت
اصلی ترین تفاوت ژنراتور بنزینی و دیزل ژنراتور در میزان مصرف سوخت آن ها است. میزان سوخت مصرفی در ژنراتورهای بنزینی دو برابر سوخت مصرف شده در ژنراتورهای دیزلی می باشد. بنابراین قیمت ژنراتور دیزلی به جهت مصرف سوخت کمتر از نوع بنزینی در بازار کمتر است.

نحوه احتراق سوخت مصرفی
دیگر تفاوت ژنراتور های دیزلی و بنزینی روش احتراق سوخت مصرفی در این دو می باشد. ژنراتورهای بنزینی با ایجاد یک جرقه در منبع سوخت و مشتعل شدن سوخت در محفظه آن راه اندازی می شوند. اما در ژنراتورهای دیزلی از طریق فشرده سازی و ایجاد حرارت در سوخت ، شعله آن مشتعل شده و شروع به کار می کند.
بنابراین احتراق در ژنراتورهای دیزلی نسبت به ژنراتورهای بنزینی از امنیت بالاتری برخوردار است. ایجاد جرقه در منبع سوخت امری بسیار خطرناک است و خطر انفجار به همراه دارد.

میزان استحکام و مقاومت

برای به کار انداختن ژنراتورهای بنزینی باید منبع سوخت از طریق یک جرقه مشتعل شود، این کار با گذشت زمان منجر به فرسودگی منبع سوخت و دیگر قطعات ژنراتور می کند. اما در ژنراتورهای دیزلی از طریق فشرده سازی سوخت حرارت ایجاد می شود. به همین دلیل ماندگاری و طول عمر ژنراتورهای دیزلی از نوع بنزینی بیشتر است. تفاوت ژنراتور های دیزلی و بنزینی در استحکام و ماندگاری یکی از نکات برجسته برای انتخاب یکی از این دو محصول به هنگام خرید می باشد. همچنین هزینه های نگهداری دیزل ژنراتور خیلی کمتر از ژنراتورهای بنزینی می باشد.

قابلیت حمل و جابجایی

هر دو دستگاه ژنراتور بنزینی و دیزل ژنراتور سنگین می باشند و حمل و جابجایی آن ها به سختی صورت می گیرد. اما نکته ای که وجود دارد این است که به هنگام جابجایی ژنراتورهای بنزینی نیازی نیست منبع سوخت آن نیز حمل شود و در هر
می تواند قرار بگیرد. ولی منبع سوخت ژنراتورهای دیزلی پمپ می باشد و بر روی دستگاه مونتاژ شده و جدا شدنی نیست. از این رو وزن ژنراتورهای بنزینی کمی از نوع دیزلی سبک تر است.

امنیت : مهم ترین تفاوت ژنراتور بنزینی و دیزلی

همانطور که ذکر شد در ژنراتورهای بنزینی فرایند سوختن توسط جرقه زدن یک شمع در منبع سوخت صورت میگیرد. مشخص است که این کار امری بسیار خطرناک است و کوچکترین سهل انگاری در این مورد انفجار و آتش سوزی به همراه دارد. اما ژنراتورهای دیزلی توسط پمپ روشن می شوند و هیچ گونه خطر آتش سوزی را به همراه ندارند. بنابراین امنیت دیزل ژنراتور از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
به طور کلی نگهداری دیزل ژنراتور آسان تر از ژنراتور بنزینی می باشد و از امنیت بالایی نیز برخوردار است. همچنین ژنراتور بنزینی میزان حرارت زیادی نسبت به نوع دیزلی را

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

 

ديزل ژنراتور, دیزل ژنراتور, دیزل ژنراتور چیست, دیزل ژنراتور دائم کار, دیزل ژنراتور دست دوم, دیزل ژنراتور قیمت, ژنراتور بنزینی, ژنراتور بنزینی تولید برق, ژنراتور بنزینی خرید, ژنراتور بنزینی قیمت, ژنراتور بنزینی کوچک
نوشتهٔ پیشین
مزایا و معایب موتور های سنکرون⚡
نوشتهٔ بعدی
معایب استفاده از دیزل ژنراتور⚡

پست های مرتبط