آزمایش روغن دیزل ژنراتور

آزمايش روغن دیزل ژنراتور

آزمایش روغن دیزل ژنراتور

آزمایش روغن دیزل ژنراتور چگونه انجام می شود؟ پاسخ این سوال را به طور کامل در وب سایت فروش دیزل ژنراتور تامین تجهیز مولد دریافت کنید. در همین ابتدا باید گفت که روغن موجود در دیزل ژنراتور و موتور برق نشان دهنده کارکرد دستگاه می باشد. به همین دلیل آزمایش روغن و نمونه داری از آن به منظور اطلاع از عملکرد قطعات صورت می گیرد. آزمایش روغن منجر می گردد که بتوان اطلاعات لازم در مورد کیفیت روغن را به دست آورد و بتوان به سرعت نسبت به تعمیر دیزل ژنراتور اقدام نمود.

مواردی که بایستی در آزمایش روغن دیزل ژنراتور در نظر گرفته شود

  • در صورتی‌که گازوئیل به صورت رقیق بیشتر از حد مجاز در روغن مشاهده گردد، می‌تواند نمایانگر احتراق ناقص باشد. گازوئیل منجر به رقیق شدن روغن می گردد.
  • اگر در داخل روغن مواد حل نشده مشاهده گردد، می‌تواند به دلیل وجود سوخت غیر استاندارد و احتراق ناقص مواد کربنی در روغن به وجود آمده است.
  • اگر در داخل روغن، مایع خنک‌کننده و آب بیشتر از حد مجاز وجود داشته باشد، دلیل آن خرابی اورینگ ها می باشد. در نتیجه این امر مایع خنک کننده به داخل روغن نفوذ کرده است.
  • اگر آهن در روغن نمونه برداری شده بیشتر از 100 ppm و یا مقدار کروم موجود در روغن بیشتر از 10 ppm باشد، یعنی در قسمت بوش ها، میل لنگ، سوپاپ ها، میل سوپاپ ها و رینگ ها ساییدگی بیش از حد مجاز پدید آمده است. این‌امر می‌تواند در اثر ایجاد فشار زیاد به موتور پدید آمده باشد. در این حالت لازم است که قطعات دچار مشکل شده تعمیر و یا تعویض گردند.

دلایل وجود کف در روغن موتور دیزل ژنراتور

  •  میزان روغن دیزل ژنراتور نسبت به ظرفیت استاندارد دیزل، خیلی کم و یا خیلی زیاد است. لذا برای رفع مشکل باید سطح و میزان روغن را تنظیم کنیم.
  •  روغن دارای کیفیت مناسبی با توجه نوع موتور و شرایط کاری و آب و هوایی ان نیست. لذا برای رفع مشکل روغن را تعویض و از روغن با درجه مناسب استفاده کنیم.
  •  روغن بیشتر از حد استاندارد کار کرده و به موقع تعویض روغن انجام نشده است. لذا برای رفع مشکل روغن را به موقع و طبق برنامه سرویس و نگهداری تعویض کنیم.

نمونه داری و آزمایش روغن با رعایت اصول و مطابق با دستورالعمل هایی صورت می پذیرد. پس از نمونه داری میزان مواد مختلف موجود در روغن مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به مقدار این مواد وضعیت قطعات موتور دیزلی و موتور برق تعیین می گردد.

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

آزمایش روغن دیزل ژنراتور, تست روغن دیزل ژنراتور, دلایل وجود کف در روغن موتور, دیزل ژنراتور, روغن دیزل ژنراتور, واردکننده ديزل ژنراتور
نوشتهٔ پیشین
مراحل نگهداری دیزل ژنراتور
نوشتهٔ بعدی
معرفی سیستم سوخت دیزل ژنراتور

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.