درجه بندی توان دستگاه های دیزل ژنراتور یا مولد نیرو

درجه بندی توان دستگاه های دیزل ژنراتور ⚡

درجه بندی توان دستگاه های دیزل ژنراتور ⚡

در این مقاله قصد داریم به درجه بندی توان دستگاه های مولد نیرو و وظیفه و کاربرد آن ها بپردازیم. تعیین میزان باری که باید توسط دستگاه مولد نیروی الکتریکی تامین شود تابعی از نوع کاربرد و وظیفه تعیین شده می باشد. به طور عمده سه نوع طبقه بندی برای استفاده از دستگاه های مولد برق وجود دارد:

  • استندبای
  •  پرایم
  •  کانتینیوس

درجه بندی توان دستگاههای مولد نیرو

درجه بندی دستگاه های مولد نیرو بر طبق این سه نوع طبقه بندی متغیر است. دستگاه مولد نیرویی که در مصارف استندبای استفاده می شود به عنوان سیستم پشتیبان برق رسانی اصلی مورد استفاده قرار می گیرد و مداوم استفاده میشود. بنابراین درجه بندی توان استندبای در بین مولد ها بالاترین است. دستگاههای پرایم برای زمان نامحدودی کار می کنند و این نوع مولد ها منبع اصلی نیرو برای بارهای مختلف میباشند. بنابراین درجه بندی توان پرایم ۹۰% درجه بندی استندبای می باشد. در دستگاههای کانتینیوس خروجی برای ساعات نامحدود با میزان بار ثابت می باشد. بنابراین درجه‌بندی کانتینیوس ۷۰% درجه بندی توان استند بای می باشد.

کاربردهای دستگاه مولد نیرو

به طور کلی کاربردهای دستگاه مولد نیرو به دو دسته تقسیم می شود:
۱) آنهایی که توسط کدها و ضوابط قانونی اجباری هستند.
۲) آنهایی که توجیهات اقتصادی دارند و معمولاً مرتبط با قابلیت دسترسی و اعتماد هستند.

 

واردکننده ديزل ژنراتور , قیمت دیزل ژنراتور , ژنراتور دیزل , پرکینز , کامینز, ولوو ، ژنراتور ماینر, ژنراتور گازی,دیزل ژنراتور کوپله فابریک

ملزم شده از طریق قانون

این کاربردها معمولاً توسط افراد مسئول، استندبای اورژانسی یا قانون اجباری تشخیص داده می شوند. و معمولاً در مواردی که امنیت جانی از اهمیت بالایی برخوردار است مورد استفاده هستند. و عموماً شامل تجهیزاتی همانند تجهیزات مراقبت سلامت (بیمارستان ها و کلینیک ها)، سازه‌های مرتفع و مکان‌های تجمع (تئاترها و مکان های ورزشی و…) می‌شوند. دستگاه ژنراتور نیروی پشتیبان برای بارهایی همانند چراغ های خروج اضطراری، تهویه،سیستم های هشدار و… و حتی پروسه های صنعتی که قطعی نیرو در آن به خطر افتادن جان افراد می‌شود را تأمین می کند.

استندبای اختیاری(optional standby)

این نوع از تاسیسات در ساختمان های تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. و نیرو را برای مواردی از قبیل گرمایش، سرمایش و… تامین می کند. این گونه سیستم ها در مکان هایی نصب می شوند که امنیت مردم در خطر نباشد اما قطع برق سبب آسیب اقتصادی، وقفه در یک پروسه حساس و… می‌شود.

پرایم و کانتینیوس(prime and continuous)

قوانین زیست محیطی سخت تر و تغییر و تفاوت در قوانین باعث شده تا منبع نیرو به دنبال تولید بار های متنوع و توزیع نیرو برای پاسخ به نیاز های مختلفی از قبیل کاهش اوج مصرف و غیره برآیند. مصرف کنندگان منابع نیرو در حال استفاده از تولید نیروی در سایت برای اوج مصرف هستند و فرصت های به دست آمده در تولید نیروی اشتراکی را با هر دو هدف نیرو و گرما دنبال می کنند.

 

باید این مورد را در نظر داشت که مولدهای نیروی الکتریکی در مقایسه با برق کابلی جزء کوچکی از سیستم تولید نیرو را تشکیل می دهند. چنانچه سایز این ژنراتورها به درستی انتخاب نشده باشد تاثیر عمیقی در کیفیت توان تولیدی دارد. بنابراین باید انتظار اختلال در ولتاژ و فرکانس را داشت. به علاوه هنگامی که بارهای غیر خطی ای که تولید جریان های هارمونیک می کنند متصل شوند سبب اختلال ولتاژ خروجی می شوند.

 

این اختلالات هنگامی که از دیزل ژنراتور ها استفاده می‌شود نسبت به زمانی که از جریان شبکه‌های کابلی استفاده می شود بیشتر است. و اگر مورد بررسی قرار نگیرد سبب ایجاد گرمای اضافی در ژنراتور و تجهیزات بار می‌شود. در نتیجه هنگام تامین نیرو برای بارهای غیر خطی مانند کامپیوتر ها UPS ها و VFD ها ژنراتور هایی بزرگتر از ژنراتور مورد نیاز برای تامین بار باید تهیه کرد تا از اختلالات ولتاژ و فرکانس جلوگیری شود و اختلالات هارمونیک کاهش داده شود.

امروزه نرم افزارهای سایزبندی ژنراتور امکان انتخاب دقیق ژنراتور برای خرید سیستمی که به اندازه کافی برای نیازهای مشتریان بزرگ باشد را می دهد. اگرچه وجود این نرم افزارها نیازهای مشتریان را تا حدودی مرتفع می کند اما داشتن آگاهی از قیمت و خرید دیزل ژنراتور  برای انتخاب ژنراتور مناسب مطمئنا بهتر و سودمند تر خواهد بود.

تامین تجهیز مولد

شرکت تامین تجهیز مولد تولید کننده دیزل ژنراتور با بیش از 10 سال سابقه در واردات و عرضه انواع دیزل ژنراتور ,
تامین و تجهیز نیروگاه های دیزلی و گازی , فروش و پشتیبانی در تامین و احداث نیروگاه های تولید پراکنده (DG) بر
پایه مولد های گازسوز آماده ارائه بهترین خدمات به مشتریان گرامی می‌باشد. این شرکت به عنوان نمایندگی رسمی
و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتور های كوپله فابريك در ایران فعالیت می کند.

پرکینز, توان خروجی دیزل ژنراتور, توان دیزل ژنراتور, دیزل ژنراتور کوپله فابریک, ژنراتور دیزل, ژنراتور گازی, ژنراتور ماینر, قیمت دیزل ژنراتور, کامینز, محاسبه توان دیزل ژنراتور, واردکننده ديزل ژنراتور, ولوو
نوشتهٔ پیشین
تاریخچه شرکت مکالته ایتالیا ⚡
نوشتهٔ بعدی
همه چیز درباره دیزل ژنراتور ⚡

پست های مرتبط