استمفورد ( Stamford )

در سال 1905 برادران Cutting در شهر استمفورد انگلستان (Stamford)  این شركت را تأسیس کردند. در آن زمان با نام استمفورد الکترونیک (Stamford electrical) مشهور بود. کمپاني اصلی بعدها با نام جدید Stamford Newago در سال 1935 در شهر منچستر (Manchester) کار خود را با ساخت ژنراتور استمفورد و کمپرسور هوا آغاز کرد.

شرکت Cummins Generator Technologies

شرکت Cummins Generator Technologies  نزدیک 100 سال تجربه ساخت ماشین‌های‌الکتریکی در سایت کارخانه‌ی‌اصلی خود در استمفورد انگلستان دارد. قبل از ادغام با شرکت Avk ، کمپانی Newage  در سال 1935 در منچستر‌انگلیس برای ساخت آلترناتور و کمپرسورهای هوا تاسیس شد. نام کامل کمپانیNewage به زبان اصلی  Northern Electric Wireless and General Engineering Company می‌باشد. بعدها با گسترش فعالیت‌خود (در دهه‌های 1980 & 1990) از پیشگامان ساخت آلترناتورها در رنج 8 KVA تا 2000 KVA در‌جهان مطرح‌شد.

توليد ماشین های الکتریکی

شرکت Avk در فرانکفورت‌آلمان توسط آقای Arthur van Kaick برای ساخت ماشین‌های الکتریکی تاسیس شد. در دهه‌های 1920 و 1930 با ارایه‌ی راهکارهای خلاقانه برای حل مشکلات تولید‌برق، رشد بسیار‌چشمگیر و سریعی پیدا کرد. شرکت Avk اولین کمپانی بود که از طریق توسعه‌ی سیم‌پیچ های‌الکتریکی خاص ، موفق به حل مشکل تولید و انتقال برق در مناطق مختلف آلمان با استفاده از ولتاژهای‌اصلی‌مختلف گردید. در سال 1938 شرکت Avk موفق به توسعه و راه اندازی اولین آلترناتور استمفورد  خود تنظیم (self regulating alternator) جهان شد.

Cummins Generator Technologies

در سال 2001 شرکت‌های NEWAGE و AvK SEG به صورت کامل با هم ادغام شدند. در May سال‌2006 شرکت Newage AvK SEG در راستای استراتژی برند Cummins نام خود را به Cummins Generator Technologies تغییر داد . آلترناتورهای این شرکت تحت برند استمفورد یا STAMFORD تولید و به مصرف کنندگان در سراسر جهان ارایه می گردد.